Kupte si hodinky a nůž Wenger dostanete jako dárek.

Nože Victorinox

Společnost byla založena roku 1884 ve švýcarském městečku Karlem Elsnerem. V roce 1891 došlo k uzavření smlouvy se švýcarskou armádou. Ta si kladla stále vyšší nároky na armádní nože pro své vojáky a firma Victorinox reagovala vývojem prvního multifunkčního nože. V roce 1897 byl patentován švýcarský důstojnický a sportovní nůž. V dalších letech získávaly vojenské nože Victorinox na popularitě, a po skončení 2. světové války si je objednala dokonce i americká armáda. Jak pro své vojáky, tak i pro úředníky. Američané nazývali multifunkční zavírací nože „Swiss Army Knife“, a tento název je v anglicky mluvících zemích užíván dodnes.

A právě model „Swiss Army Knife“ patří i dnes nejoblíbenějším a nejprodávanějším modelům značky. Zákazník má na výběr z více než 30 nožů z této modelové řady. Od nejmenšího modelu Bantam s devíti funkcemi až po nejpropracovanější model SwissChamp XLT s padesáti funkcemi. Za zmínku bezesporu patří také tzv. Swiss Cards. Pouzdro o velikosti kreditní karty, které se bez nejmenších problémů vleze do peněženky, v sobě dokáže ukrýt až 10 druhů nářadí včetně nůžek a kuličkového pera. Od nedávna vyrábí Victorinox i nože kuchyňské, které se vyznačují hravým, barevným designem.

Prohlédněte si nože Victorinox v eshopu ZebraSport.cz. Rádi vám poradíme s výběrem.

Od počátku devadesátých let vyrábí Victorinox, stejně jako Wenger, kvalitní švýcarské hodinkyVictorinox Swiss Army, které pohání výlučně precizní švýcarské strojky. Pokud často cestujete a potrpíte si na kvalitní zavazadla, můžete opět zavítat k Victorinox a vybrat si z jejich široké nabídky.

V roce 2005 převzal Victorinox konkurenční Wenger a stal se tak naprostou jedničkou na trhu. Jelikož je ale i Wenger firma s velmi bohatou historií, slibuje Victorinox zachování identity této tradiční švýcarské nožařské manufaktury.