Kupte si hodinky a nůž Wenger dostanete jako dárek.

Firma Wenger

Firma Wenger byla založena v roce 1893 ve švýcarském městečku Courtetelle, v té době ještě pod názvem Paul Boechat & Cie. Tehdejší hlavní náplní práce byla zakázka pro švýcarskou armádu. Jednalo se o zhotovení zcela nového multifunkčního nástroje, který by v sobě kombinoval nejenom vojenský nůž, ale i šroubovák, který by sloužil k rozmontování pušky a rovněž jako otvírák na konzervy.

Kolem roku 1897 byl na pozici generálního ředitele přijat Theodor Wenger, který se nedlouho před svým příchodem vrátil z USA, kde působil jako kněz. Do světa obchodu však pronikl již dříve skrze svého tchána, schopného obchodníka s tkaninami. Jedno z jeho prvních rozhodnutí bylo spojení výroby nožů s výrobou příborů. Záhy nechal vybudovat modernější a větší továrnu, která splňovala nejvyšší požadavky na výrobu takto precizních nástrojů, převzal firmu a přejmenoval ji na Wenger et Cie, z čehož později vznikl dnešní název firmy – Wenger SA.

V roce 2005 přešla firma Wenger pod křídla firmy Victorinox. Došlo tak nejen ke spojení dvou majoritních hráčů na poli multifukčních nožů, ale i k upevnění jejich pozic a záruky, že pojem „švýcarský nůž“ bude symbolem kvality i v budoucnosti.

V současné době nevyrábí Wenger pouze nože, ale od roku 1991 se také specializuje na výrobu kvalitních hodinek. Dále můžete v nabídce firmy Wenger nalézt cestovní zavazadla, turistické boty, stany, spací pytle, batohy a hliníkové, turistické lahve.